Zuzkina osobná premena – skutočný príbeh

A je to tu! Osobná premena v praxi. Zuzkin život sa rapídne mení, pretože ochutnáva seba-lásku. Vie si poradiť so svojím hnevom aj strachmi. Pocity ublíženia, výčitky a smútok dokáže spracovať za pár hodín! Odkedy zrkadlí, aj svojho manžela a mamu vníma inak. Nezhody rieši po novom a nekope. Skutočný testík seba-lásky ju však čaká až doma s mamou…

Zuzka začala so svojou osobnou premenou vlani. Najskôr prešla kurzom vedomej mamy a potom si dala osobné terapie vzťahov.

Výsledky sa dostavili rýchlo a poháňali ju vpred. ZA 10 MESIACOV UROBILA OBROVSKÝ POKROK A TOTÁLNE ZMENILA SVOJE VNÍMANIE.

Je živým dôkazom toho, že „nezáleží na tom, čo sa vám deje, ale ako to vnímate“.

Nové vnímanie je ako znovu-narodenie a návrat k starému už nehrozí.

Návšteva rodičov

Čo sa stalo? Zuzka so svojími 3 deťmi, manželom a mamou išli na výlet na Pezinskú Babu. Mama si zobrala chlapcov, že idú stavať snehuliakov. Odišla s dvomi, ale vrátila sa iba s jedným.

Zuzka zamrzla: „kde je môj 2. syn?“, kričí na mamu. „Nechala som ho tam, pretože nechcel ísť“. Zuzka neverila vlastným očiam. „Čože?“ Ty si nechala moje dieťa samé len preto, že nechcel ísť?

Zuzka bežala za synom a keď bol v bezpečí, pustila sa do mamy. Mama nemala chuť vysvetľovať a už vôbec nie sa ospravedlňovať. Dala sa na útek.  Zuzka bežala za ňou, ale mama sa s ňou nemienila baviť. Zuzka, v snahe mamu zastaviť, jej povedala, nech sa nechová ako pi…

Podarilo sa

Mama na okamih zdrevenela a skutočne zastala. Otočila sa k dcére a spustila výčitky. Zuzka jej oznámila, že odchádzajú do Bratislavy bez nej. Aby videla, aké to je zostať bez pomoci. Aby pochopila, čo urobila jej synovi.

Predčasný odchod

Keď sa večer stretli doma, Zuzka sa snažila mame vysvetliť, ako to vidí. Chcela, aby mama prevzala zodpovednosť za svoje správanie. Nepochodila, pretože mama ju nepočúvala. Mlela si do kolečka len to svoje a prenáramne sa ľutovala.

Skončilo to hádkou. Manžel sa vyspal v hoteli. Zuzka s deťmi sa zbalili až ráno a vyrazili domov, do Amsterdamu.

Zuzka píše účastníkom workshopu, ktorý organizuje v Amsterdame:

“Rada by som sa POCHVÁLILA MOJOU PREMENOU V PRAXI, ktorú som mala možnosť ochutnať cez tieto Vianoce. Obdobie medzi Vianocami a Novým rokom sme sa rozhodli stráviť na Slovensku u našich.

Z plánovanej 6 dňovej dovolenky sa stal pobyt na krátkych 48 hodín.

Ukázalo sa, že moja mama nerešpektuje, kto som,

  • ako veci robím,
  • ako vyzerám,
  • moje výchovné metódy,
  • môjho manžela…proste v kuse pripomienky a poznámky. Dokola ide a tlačí až kým to nie je tak, ako ona chce.

O nájdenie vzťahu s ňou sa snažím posledných 15 rokov. Vysvetľujem, robím napriek, podriaďujem sa, “prehltávam”…

Proste všetko, len aby ma mala rada a akceptovala ma takú, aká som.

Prešli sme si všetkým možným. Po narodení môjho prvého syna sme na 1,5 roka prerušili kontakt. Bolo toho veľa a nevedela som, ako na to.

Neskôr som sa AKO PREVINILEC PRIPLAZILA NAZAD, LEN ABY MA MALA RADA.

Tohto roku to však bolo inak.

Postavila som sa sama za seba a zistila som, že s jej tlačením neviem nič spraviť. Keď to prišlo do bodu, že sa to nedalo zniesť, zbalili sme sa a odišli.

Odišla som kľudná, bez výčitiek a hanby. Dokázala som sa na celú scénu pozerať ako na film, ktorý sa ma vôbec netýka.

Bolo to vďaka môjmu novému postoju, ktorý dúfam získate prácou na sebe aj vy. Verím, že aj vy si to raz vychutnáte tak, ako som si to vychutnala nielen ja, ale aj moja rodina.

Na Zuzkine zdieľanie som reagovala: 

Zuzi, poďme si zahrať divadlo – o žobrákovi a jeho mame

1) ty hráš žobráka – máš klobúk v ruke a zaklopeš mame na dvere

2) mama ti otvorí

Žobrák: mamíííí, daj mi lásku

Mama: dám, ale len ak ma budeš poslúchať

Žobrák: dobre, ja ťa budem poslúchať a ty mi za to dáš lásku. DOHODNUTÉ.

Po 20 rokoch

Žobráka už nebavilo poslúchať a tak sa rozhodol zistiť, čo by sa dalo zmeniť. Hľadal – pátral na internete a najviac ho zaujalo to, že môže zmeniť seba. Pustil sa do toho a za necelý rok urobil OBROVSKÝ KUS PRÁCE.

Už to nebol ten istý žobrák. Jeho vnútorné programy a presvedčenia sa zmenili a stále menia. Mení sa aj jeho vzťah k sebe a vzťah k ľuďom, ktorí sú mu najbližší. Má ich veľmi rád, ale už si nedá skákať po hlave.

Členom rodiny sa to samozrejme nepáči a robia všetko preto, aby sa to vrátilo do starých koľají. Lenže žobrák je tvrdohlavý, pretože s novým vnútorným nastavením sa mu žije lepšie. Dokonca tak dobre, že je ochotný riskovať.

Riskuje, že jeho najbližší ho vyženú zo svojho života, ale aj tak to nevzdáva. Nemôže. Veď aká je to láska, keď mama núti dospelého žobráka tancovať tak, ako ona píska? Možno, že pre mamu to láska je, lebo nič iné nepozná. Ale pre „nového“ žobráka je to emočné vydieranie.

Obchod sa skončil

Mama nevie, alebo nechce uznať žobráka ako rovnocenného  partnera a žobráka už bolí chrbát. Nemieni sa ďalej hrbiť, aj keby tú maminu lásku stratil úplne.

Lenže žobrákovi je smutno. Starý model vzťahu s mamou sa zrútil ako domček z karát a nový model ešte nemá nachystaný.

Cíti neistotu a pýta sa ľudí, od ktorých sa učí. ÁNO, nový model funguje, pretože jeho učitelia podľa neho žijú už pekných pár rokov. Dozvedá sa, že bolesť  a neistota je súčasťou premeny.

Žobrákovi sa trošku uľavilo, pretože svojich učiteľov si vybral práve preto, lebo žijú to čo učia. OD INÝCH ŽOBREME IBA TO, ČO NÁM CHÝBA.

Aj vy sa môžete rozhodnúť, či budete žobrať a poslúchať, alebo začnete po novom a zabezpečíte si svoje potreby radšej sami.

Pomôcokpomocníkov je veľa. Čo ak vám najlepšie poslúži to isté, čo Zuzke?

P.S. Zuzkin proces s mamou neskončil ako v americkom filme, ale vnútorne je so sebou veľmi spokojná. Teraz hľadá spôsob, ako sa s mamou znovu zblížiť na novej úrovni :).

Zuzana Riháková
Vzťahy - Strachy - Peniaze 15 rokov študujem a denne praktizujem. Robím terapie, ktoré menia ľuďom životy a veľmi rýchlo môžu zmeniť aj ten váš. Môj príbeh nájdete tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.