Závidela som…

uf, toto vôbec nie je ľahké priznanie…tento článok zverejňujem radšej hneď za horúca, kým mi v tom nezabráni moja zbabelosť. Vynorila sa moja závisť, ktorej som sa už toľkokrát snažila zbaviť. Neúspešne!!! Ok, skúsim to inak.

Čo sa vlastne stalo?

Priateľka ma požiadala, aby som napísala svoj názor na jej článok o správaní rodičov k malým deťom. Prečítala som si ho a v duchu sa rozhorčovala nad nevedomosťou rodičov. Spomienky, že ja som robila to isté mi ešte stále dokážu zdvihnúť tlak. Svoj komentár som s radosťou napísala a zavesila k článku.

Jej článok si prečítalo 755 ľudí!

Do očí mi udrelo číslo, ktoré vyjadruje, koľko ľudí si jej článok prečítalo. Wau, najskôr som sa potešila. Super. Keď si toľko ľudí prečítalo článok mojej priateľky, tak raz sa to určite podarí aj mne. Teória o zrkadlovom princípe, že všetko čo vidíme na iných máme v sebe aj my, sa mi teraz mimoriadne páčila!

Veľmi dobre viem, že to nie je len teória a preto zrkadlím vždy, keď ma niečo vyvedie z konceptu. Rýchlejšiu cestu, ako sa znova dostať do vnútornej rovnováhy som zatiaľ nenašla. Pravdou je, že nie vždy sa mi to vonia, ale princípu je to jedno.

Na pár minút som sa upokojila a pokúšala sa ďalej dolaďovať svoj blog. Lenže sa mi vôbec, ale vôbec nedarilo. Prichytila som sa pritom, že radosť z úspechu mojej priateľky sa začína meniť na niečo veľmi, véééľmi nepríjemné…že by ZÁVISŤ?

Závisť a moje pocity

Cítila som sa naozaj mizerne. Prichytila som sa pritom, že striedavo chodím na jej a na môj blog a porovnávam čísla. Po každom porovnaní som sa cítila horšie. Keď som to zopakovala asi piatykrát, zničená som odišla od počítača.

angry-1256467_640

Naplno som si uvedomila, že to čo ma vnútri zožiera je závisť.

Až mi bolo ťažko. Vynárali sa mi rôzne kreslené ksichty vyjadrujúce závisť. Fúúúúj, odporné, hnusné a ja to nosím v sebe? Hrôza!!! Čím viac som bola z môjho zistenia znechutená, tým naliehavejšie sa ozýval vnútorný hlások, aby som s tým niečo urobila a to HNEĎ! Ok, idem na to.

Metóda ZZ

Na situácie podobné tejto sa mi najviac osvedčil môj vynález – metóda ZZ. Metóda ZZ je metóda Zázračného zrkadla, ktorou prijímam svoje vlastnosti z podvedomia späť do vedomia. Je to najrýchlejší spôsob, ako nadobudnúť vnútorný pokoj a získať naspäť svoju silu. Každou potlačenou vlastnosťou som sa totiž zriekla aj kúska svojej sily. Z toho logicky vyplýva, že čím viac vlastností som potlačila do podvedomia, tým som slabšia. A navyše, svoje potlačené vlastnosti sa snažím skrývať, aby ich nikto nezbadal, čo ma oberá o ďalšiu silu. Napokon zisťujem, že život je drina a chýbajú mi sily na robenie toho, čo ma teší. Čím viacej driny, tým menej radosti. Krásne som sa zacyklila.

Ako som sa z toho dostala?

Asi za hodinu som bola v suchu. Kompletne celý proces od totálneho rozčarovania nad svojou závisťou až po nádherný pokoj v duši som zvládla za hodinu! To je paráda!!!

Najskôr som si povedala, že niekde z môjho podvedomia sa vynorila závisť. To je dôkazom, že nech je táto vlastnosť akokoľvek odporná, aj ja som jej majiteľkou.

Potom som si uvedomila, že zmyslom celej situácie je prijatie svojich potlačených vlastností z podvedomia do vedomia. Dobre, takže závisť sa mi asi nikdy nepáčila a tak som ju v minulosti potlačila najhlbšie, ako som len dokázala. Teraz sa prihlásila pri čítanosti článku a je čas ju odtiaľ vytiahnuť.

Zvyšok už bola hračka

Odpovedala som si na pár otázok podľa mojej ZZ – zrkadlovej metódy a verejne, ale hlavne vnútorne, sa hlásim k svojej závisti. Áno, som človek, ktorý má obidve vlastnosti, dobroprajnosť i závisť. NO A ČO? Žijeme v duálnom svete a jedno bez druhého nie je možné.

Deti netrápi závisť, pokiaľ sa od nás nenaučia, že táto vlastnosť je „zlá

portrait-1160487_640

Až teraz, keď som svoju závisť prijala, sa stávam jej pánom. Môžem sa vedome rozhodovať, či dám priestor svojej dobroprajnosti alebo závisti. A hlavne sa nemusím vysiľovať skrývaním toho, čo aj tak každý vie a každý v sebe má.

Závisť má absolútne každý človek na tejto planéte. Jej zatajovanie stojí človeka veľa síl, ktoré by mohol použiť na napĺňanie svojich túžob. Pripomína mi to loptu, ktorú sa snažíme udržať pod vodou. Kým jej venujeme svoju silu a pozornosť, darí sa nám. Ale stačí trošku neopatrnosti a šup, lopta je na hladine.

P.S. Svoje „tajomstvo“ som zverejnila hlavne preto, aby som vás povzbudila prijať vaše potlačené vlastnosti. Nie sú o nič horšie, ako ich opak. Je to o postoji a ten sa dá zmeniť. Každý človek má všetky ľudské vlastnosti a načo s nimi bojovať, keď ich môžeme využiť vo svoj prospech.

To, čo som zvládla ja, celkom určite dokážete aj vy, ak budete chcieť. Vaša námaha vám prinesie sladké ovocie v podobe vnútorného kľudu, slobody a prílivu energie.

 

IMG_1479

 

 

 

 

 

Zuzana Riháková
Vzťahy - Strachy - Peniaze 15 rokov študujem a denne praktizujem. Robím terapie, ktoré menia ľuďom životy a veľmi rýchlo môžu zmeniť aj ten váš. Môj príbeh nájdete tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.